ECO Friends – dobrovolnický projekt ve Španělsku (8.-16. 4. 2022)

24 ledna, 2022 Španělsko, Výměny mládeže

 » Více informací zde

Týdenní projekt na téma udržitelného rozvoje v Katalánsku, věk účastníků 18-25 let. Doprava, ubytování a jídlo jsou hrazeny z projektu. Deadline 1.3.


ZÁKLADNÍ INFORMACE

Datum: 8.-16.4.2022

Věk účastníků: 18-25 let

Účastnící ze zemí: Španělsko, Česko, Chorvatsko

Hostitelská organizace:  Associació Obre’t’ebre

Plán projektu: Harmonogram projektu najdete tady.


O ČEM TO CELÉ BUDE

Organizace Associació Obre’t’ebre chce spolu s mladými lidmi z regionu představit místní biodiverzitu a současné problémy, kterým čelí. Účastníci se dozví více o technice ochrany přírody, cirkulární ekonomice a 3R principu (redukce, recyklace, reuse). První den budou účastníci rozděleni do 4 skupin a dostanou 4 témata, která budou zpracovávat. Finální výsledek bude ve formě krátkého videa na vybrané téma. Během setkání s místními lidmi chtějí představit dobrou praxi, kterou místní k řešení problémů používají a skrz ně se budou účastníci výměny snažit představit vlastní řešení vybraných ekologických problémů ve svém okolí. Účastníci budou pracovat hlavně formou workshopů, budou navštěvovat místní hospodářství a bavit se s místními lidmi, budou součástí debat či kulturních událostí.

Na projektu bude celkem 20 mladých lidí mezi 18 a 25ti lety ze Španělska, Chorvatska a Česka.

Celý projekt je financován v rámci ERASMUS+, Klíčová akce 1, výměna mládeže.


LOKALITA PROJEKTU

Španělsko – Jesús, Roquetes (u města Tortosa, hlavního města v oblasti Terres de l’Ebre ), jih katalánské provincie Tarragona


PRAKTICKÉ INFORMACE

United Vision nevybírá od dobrovolníků žádné poplatky.

Ubytování

  • Účastníci budou ubytováni na pozemku u vily viz obrázky ve stanech. Veškeré lůžkoviny a matrace budou k dispozici od pořádající organizace. V domě budou k dispozici veškeré vybavení koupelny, kuchyň, společenská místnost a jídelna.

Jídlo

  • Veškeré ovoce a zelenina budou z lokálních zdrojů a součástí projektu bude i vaření z lokálních surovin. K dispozici bude i ostatní jídlo, projekt není pouze vegetariánský. Obědy budou připravovány pro celou skupinu, snídani a večeři si budou účastníci chystat sami.

Doprava

  • Účastníků bude 100% proplacena doprava na projekt. Doprava během projektu bude zajištěna hostující organizací.

Zdraví

  • Dobrovolník musí mít s sebou kartičku EHIC nebo ekvivalent cestovního pojištění.

 


JAK SE PŘIHLÁSIT

Napište nám na adresu uv@united-vision.org.

United Vision