Evropská dobrovolná služba Honduras 1.3.-1.6.2018. Přihlášky do 15.11.2017!

23 Srpen, 2017
Santa-Rosa MX

 » Více informací zde

Jsi Čech? Je ti méně než třicet? Máš volno od 1.3. do 1.6. 2018? Zajímá tě rozvojový svět a exotická kultura? Chtěl by ses zdokonalit v cizím jazyce, zažít neobyčejná dobrodružství a ještě být užitečný? Pokud jsou všechny tvoje odpovědi ano, čti dál, protože hledáme dobrovolníka pro výuku angličtiny v Hondurasu od 1. března 2018 do 1. června 2018. Jídlo, ubytování, cesta, pojištění, očkování i víza jsou hrazeny z projektu + dostaneš kapesné 60 EUR/měsíc!


PROČ ANGLIČTINA

Znalost angličtiny je v současné době velmi důležitá. V oblastech s turistickým potenciálem to platí dvojnásob. A protože v rozvojovém Hondurasu umí anglicky jen nepatrný zlomek obyvatel, posíláme tam dobrovolníky, kteří místním obyvatelům ve studiu světového jazyka pomáhají. A to jak dospělým, tak dětem. Každý dobrovolník je před odjezdem vyškolen a vybaven metodickými materiály s jednoznačně stanoveným postupem. United Vision disponuje vysoce efektivní metodikou, díky které je možné vyučovat ve skupinách, a to takovou formou, která je pro studenty zábavná a především velmi účinná. Při výuce není používáno žádných učebnic.


PROFIL PARTNERSKÉ ORGANIZACE

ICYE Honduras byl založen v roce 1984 a je řízen bývalými dobrovolníky. Sídlo organizace se nachází v Tegucigalpa, hlavním městě Hondurasu., Vyjma hlavní kanceláře disponuje sítí místních neziskových neziskových organizací, veřejných institucí a hostitelských rodin, které mezinárodním dobrovolníkům zajišťují zázemí pro dlouhodobé (6-12 měsíců) i krátkodobé (2- 16 týdnů) výměnné programy zaměřené na vzdělávání a dobrovolnou službu.

Více o ICYE zde.

Více o ICYE Honduras zde.

Facebook ICYE Honduras zde.


DOBROVOLNÍKŮM NABÍZÍME

 • Jídlo, ubytování, cestu, pojištění, očkování i víza zdarma + kapesné 60 EUR/měsíc!
 • Povinný přípravný trénink na výjezd od 22. ledna 2018 do 29. ledna 2018 na Slovensku, kompletně také hrazený z projektu.
 • Asistenci lokálních partnerů a organizací spolupracujících s United Vision.
 • Školení a výukovou metodologii zdarma.
 • Pomoc s přípravou na výjezd a medializací vytvářených hodnot.

POŽADAVKY NA DOBROVLNÍKA

 • Znalost anglického jazyka.
 • Ideálně znalost španělského jazyka.
 • Možnost strávit v zahraničí 3 měsíce.
 • Dobrý zdravotní stav + základní očkování + cestovní/zdravotní pojištění + ideálně věk přes 21 let, maximálně 30 let.
 • Příznivý osobnostní profil (týmový duch, schopnost empatie, samostatnost, flexibilita a schopnost řešit krizové situace, zodpovědnost, trpělivost, pokora a respekt k odlišné kultuře a tradicím, skromnost, otevřenost a ochota učit se novým věcem).
 • Dovednost plánovat témata a dynamické aktivity přizpůsobené potřebám kurzu.
 • Schopnost adaptovat se na odlišné podmínky při práci v terénu (spaní v houpací síti, příprava jídla, koupání ve studené vodě, atd.).
 • Iniciativa pomáhat při dalších činnostech souvisejících s projektem.
 • Zkušenosti s cestováním mimo EU a zkušenost s vyučováním výhodou.

V případě zájmu zašlete svůj životopis v anglickém jazyce spolu s krátkým motivačním dopisem ve španělském jazyce na email info@united-vision.org.


POVINNOSTI A ODPOVĚDNOSTI DOBROVOLNÍKA

 • Návrh průběhu výuky, na základě učebních materiálů a témat poskytnutých organizací.
 • Výuka angličtiny.
 • Praktická cvičení a dynamické aktivity s účastníky kurzu.
 • Konverzace se studenty v anglickém jazyce v jejich volném čase.
 • Spolupráce se zaměstnanci organizace při dalších aktivitách souvisejících s projektem, jako je například organizace výstav a kulturních akcí.
 • Dobrovolník můžetaké vést vlastní semináře na téma jeho/jejích vlastních koníčků a spolupracovat s ostatními místními neziskovými organizacemi, které v centru  pořádají kulturní akce.
 • Dobrovolník musí mít uzavřeno zdravotní/cestovní pojištění.
 • Dobrovolník musí psát blog, který slouží jako zdroj informací pro nás, navazující dobrovolníky a veřejnost.
 • Dobrovolník musí poskytnout souhlas s využíváním videí a fotografií pořízených v rámci pobytu v partnerské komunitě k propagačním účelům United Vision.

DOPLŇUJÍCÍ INFORMACE

 • Studenti, kteří se kurzu účastní, jsou vyučováni bezplatně nebo za symbolický poplatek (asi 10 – 20% ceny poplatku vybíraného v jazykových školách), čímž prokazují motivaci a závazek ke studiu. Z těchto poplatků je částešně hrazeno ubytování a stravování dobrovolníků v místě.
 • United Vision nevybírá od dobrovolníků žádné poplatky.
 • Dobrovolník si musí být vědom, že během pobytu v partnerské komunitě nese zodpovědnost nejen za sebe, ale i za dění v komunitě, které pak vrhá světlo či stín i na United Vision i na ČR.
 • Ani United Vision ani naše partnerské komunity nemohou zajistit 100 % bezpečnost a nelze ji tedy očekávat a je nutné to brát na zřetel a chovat se podle toho.

UKÁZKA VÝUKY

Zde se můžete podívat, jak vypadají hodiny a jakých výsledků naši studenti dosahují YouTube.


CHARAKTERISTIKA VYUČOVANÝCH SKUPIN V HONDURASU

Výuka angličtiny v Hondurasu má svá specifika. Je důležité si uvědomit, že evropští dobrovolníci učí jedince z úplně jiného kulturního prostředí. Ať už děti, tak dospělé.

V Hondurasu je spousta lidí, kteří sotva vychodili první stupeň základní školy. V hodinách tedy trvá všechno o něco déle, než byste očekávali. I pokroky jsou tudíž o něco pomalejší a na procvičování je třeba vyhradit více času. O to vděčnější jsou ale studenti, pokud jim dokážete, že angličtinu zvládnout lze, a to i s minimálním vzděláním.

S dochvilností to také není zrovna ideální. Je třeba obrnit se trpělivostí a zapomenout na striktní dodržování pravidel tak, jak je běžné v našich zeměpisných šířkách. Pokud hodina začíná přesně ve 14h, na čas tam budou z celé skupiny pouze někteří jedinci (ale záleží na motivaci jednotlivých studentů). Je na dobrovolníkovi, aby studentům vlastním příkladem ukázal, že nutnost čekat na „opozdilce“ je proti zájmům celku. Zkrácený prostor na výuku znamená méně zvládnuté angličtiny.

I přesto jsou Hondurasané výborní studenti. Pokud překonají počáteční pohodlnost a naleznou v sobě dostatečnou vnitřní motivaci, budete se v hodinách setkávat s usměvavými a milými tvářemi. Jejich vřelost a vděk za Vaši odvedenou práci se nedají slovy popsat. To si musíte zažít sami.


PRÁCE VS. VOLNO

Obecně lze říci, že práce je tak akorát. V žádném případě se ovšem nejedná o dovolenou. Pomoc lidem z třetího světa musí být upřímná, zodpovědná a odvedena ve vysoké kvalitě. I proto je organizace United Vision spíše jen prostředníkem mezi komunitou, která poptává kvalitní učitele angličtiny a dobrovolníkem, který se chce realizovat v rozvojové pomoci a přitom získat zázemí v kulturně i jinak zajímavé oblasti. United Vision nabízí dobrovolníkovi maximální asistenci skrz své lokální partnery, v žádném případě ale nemůže garantovat zajištění ubytování, pokud místní lidé nebudou s prací dobrovolníka spokojeni.

Lidé v partnerských komunitách jsou přátelští a vřelí, velmi oceňují práci všech, kteří se jim vydají podat pomocnou ruku. I vzhledem k tomu, že se oni sami finančně podílejí na krytí životních nákladů dobrovolníka, je třeba ke vzájemné spolupráci přistupovat s maximální pokorou a respektem. Odměnou vám budou nezapomenutelné zážitky a nová přátelství, něco úplně jiného než co známe z Evropy.

United Vision

MyElenCCBC