EVROPSKÁ DOBROVOLNÁ SLUŽBA

Evropská dobrovolná služba (EDS) umožňuje lidem ve věku 18 až 30 let stát se na 2 týdny až 12 měsíců dobrovolníkem v zemích EU (mimořádně i mimo EU). Dobrovolnické projekty se většinou týkají práce s mládeží, rozvoje kulturních aktivit nebo ochrany životního prostředí. Veškeré náklady související s dobrovolnickým pobytem (ubytování, strava, doprava, vízum a povinná očkování) včetně pojištění jsou hrazeny z projektu. Dobrovolník v rámci EDS pracuje na neplacené bázi.

Od roku 2018 je EDS nahrazena Evropským sborem solidarity, která na aktivity EDS navazuje. Více informací o Evropském sboru solidarity se dozvíte na stránkách Evropské komise.


UNITED VISION a Erasmus+

  • United Vision je akreditovanou Vysílající organizací pro Evropskou dobrovolnou službu a Evropský sbor solidarity od roku 2016.
  • V roce 2018 jsem v rámci grantu programu Erasmus+ zahájili oficiální spolupráci s neziskovou organizací AJP (Portugalsko), Dejavato (Indonésie), JRP (Indie), COM (Barma), VASE (Ekvádor) a ICYE (Bolívie) a pokračovali ve spolupráci s organizací Keric (Slovensko) na projektu CODET II, jehož součástí je i Evropská dobrovolná služba v mimoevropských zemích.
  • V roce 2017 jsme v rámci  grantu programu Erasmus+ zahájili oficiální spolupráci s neziskovou organizací Keric (Slovensko), VSI (Irsko), KYSD (Kambodža), ICYE Honduras, Centro Interdisciplinario de Investigación y Desarrollo Alternativo U Yich Lu’um (Mexiko), MTÜ VitaTiim (Estonsko) a CSDS (Vietnam) na projektu Community development through English teaching (CODET), jehož součástí je i Evropská dobrovolná služba v mimoevropskýsch zemích.
  • Pod hlavičkou projektu CODET jsme v roce 2018 vyslali na 3 měsíce 3 dobrovolníky z ČR do partnerských organizací v Mexiku, Vietnamu a Hondurasu.

PROFIL PARTNERSKÉ ORGANIZACE VE VIETNAMU

CSDS Vietnam je vietnamská nezisková organizace založená v roce 2009. CSDS se zabývá problematikou venkovského rozvoje se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a ochranu životního prostředí, podporu žen a rozvoj mládeže prostřednictvím mezinárodní výměny a neformálního vzdělávání.

 

“Projekt byl skvělý, bylo to nejlepší rozhodnutí, které jsem mohla udělat 🙂 Moc vám za tuto příležitosti děkuji.” – Martina Šrámková dobrovolnice ve Vietnamu, jaro 2018


PROFIL PARTNERSKÉ ORGANIZACE V HONDURASU

ICYE Honduras byl založen v roce 1984 a je řízen bývalými dobrovolníky. Sídlo organizace se nachází v Tegucigalpa, hlavním městě Hondurasu., Vyjma hlavní kanceláře disponuje sítí místních neziskových neziskových organizací, veřejných institucí a hostitelských rodin, které mezinárodním dobrovolníkům zajišťují zázemí pro dlouhodobé (6-12 měsíců) i krátkodobé (2-16 týdnů) výměnné programy zaměřené na vzdělávání a dobrovolnou službu.

 

“Pokud dáte do projektu všechno, užijete si to! Musíte být připraveni na zemi třetího světa (odpadky, rozbité silnice, zloději, studená voda), ale zbytek je ZÁBAVA! Buďte ochotni pomoci s čímkoli. Na to jsme tady. A vychutnejte si svou cestu.”  – Viola Dohnalová, dobrovolnice v Hondurasu, jaro 2018


PROFIL PARTNERSKÉ ORGANIZACE V MEXIKU

V mexickém Centro Interdisciplinario de Investigación y Desarrollo Alternativo U Yich Lu’um se scházejí lidé z obce Sanahcat ve svém volném čase. Účastní se zde pravidelných workshopů a výstav na téma současného umění a témat spojených se sociálně-environmentálními otázkami. Budova je otevřena sedm dní v týdnu a počítá s prostorami pro ubytování speciálních návštěvníků (post-postgraduální studenti, dočasní lektoři, dobrovolníci a další).

 

“Buďte pozitivní v každé negativní situaci, která nastane.” – Veronika Bártlová, dobrovolnice v Mexiku, jaro 2018

 

United Vision