Chci být dobrovolník

Vyjeď jako dobrovolník

Kdo se může dobrovolnického projektu zúčastnit?

V projektech Evropského sboru solidarity nezáleží na tom, jestli jsi student nebo již pracuješ a chceš nějaký čas prožít “jinak“. Jedinou podmínkou je věk 18-30 let let s bydlištěm v programové či partnerské zemi a základy nějakého světového jazyka.

Kam můžeš jet?

Lze vycestovat do všech zemí Evropské unie, Norska, Islandu, Lichtenštejnska, Turecka, Severní Makedonie, Albánie, Bosny a Hercegoviny, Kosova, Černé Hory, Srbska, Arménie, Ázerbájdžán, Běloruska, Gruzie, Moldavska, na Ukrajinu, Ruska + zemí Severní Afriky a Blízkého Východu (Jordánsko, Izrael, Libanon, Palestina, Sýrie). Aktuální seznam zemí zapojených do projektu najdeš zde.

Na jak dlouho můžu vyjet?

Individuální dobrovolnická činnost trvá od 2 do 12 měsíců a je vždy na plný úvazek (30 až 38 hodin týdně).

Co to stojí?

Z grantu obdržíš příspěvek na dopravu na projekt a budeš mít hrazené ubytování a stravu. Navíc dostaneš i příspěvek na osobní výdaje a bude ti uhrazeno také pojištění.

Jak na to?

Zaregistruj se zde.
Při první registraci si budeš muset nejdříve vytvořit účet u služby EU-Login (služba Evropské komise pro ověřování identity). Pak si vytvoříš osobní profil na stránkách Evropského sboru solidarity. Jakmile budeš mít profil vytvořený, získáš přístup do databáze, kde si můžeš vybírat z aktuálních dobrovolnických příležitostí, které inzerují hostitelské organice zapojené do Evropského sboru solidarity.

Kde najdu víc informací?

Na stránkách Evropského portálu pro mládež zde.

Reference

Do zahraničí jsme vyslali již desítky dobrovolníků. O jejich zkušenostech a zážitcích se můžeš dočíst zde.

„Holky z UV se o mě opravdu perfektně postaraly před, během i po mém 7-měsíčním dobrovolnickém pobytu v mém milovaném Španělsku. Jsem jim nesmírně vděčná za jejich péči, ochotu a rychlost odpovědí. Vřele doporučuji každému, kdo se chce vydat na dobrovolné dobrodružství kdekoliv po světě. :)“

– Pavlína Bublová, dobrovolnice ve Španělsku v organizaci Obre’t’ebre v roce 2021

Jdeš do toho? Ozvi se nám na uv@united-vision.org.

United Vision